Σελίδες

Κυριακή 7 Απριλίου 2024

ΑΠΕ Λαγκαδά : Πρωταθλήτρια στη Γ' Κατηγορία , 5-2 τον Ελλήσποντο Κριθιάς

Με 5-2 κέρδισε η ΑΠΕ Λαγκαδά τον Ελλήσποντο Κριθιάς και στεύθηκε πρωταθλήτρια στην Γ' Κατηγορία σε ένα πρωτάθλημα που ήταν συναρπαστικό μέχρι τέλος .

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΑΙ ΑΝΟΔΟΣ!!! 🏆

Η ομάδα μας κατάφερε να πάρει το πρωτάθλημα και την άνοδο στην Β’ κατηγορία, στην πρώτη χρόνια αυτής της νέας σελίδας!

Το σκορ άνοιξε στο 2ο λεπτό όταν μετά από κεφάλια του Αδαμίδη το σκορ έγραψε 0-1 υπέρ της Κριθίας.

Στο 23’ το κόρνερ εκτέλεσε ο Παπανστασίου, βρήκε συστημένο το κεφάλι του Τσακάλη που με επιτόπιο άλμα ισοφάρισε το σκορ.

36ο λεπτό ο Ανδρεάδης εκτέλεσε άψογα το φάουλ, η μπάλα στα δίχτυα και ολική ανατροπή.

39ο λεπτό δεύτερη κίτρινη ο Ανδρεάδης και η ομάδα μας με 10!

Παρόλο τους 10 παίκτες η ομάδα επέδειξε ανωτερότητα πρωταθλητή και ήταν καταιγιστική σε όλο το δεύτερο ημίχρονο!

54’ επανάληψη σεναρίου. Σέντρα Παπαναστασίου, καρφωτή κεφάλια του Σαββίδη και 3-1!

74ο λεπτό άτυχος στάθηκε ο Σαββίδης όταν η μπάλα μετά από απόκρουση χτύπησε επάνω του και κατέληξε στα δίχτυα της ομάδας.

82ο λεπτό πλάγιο εκτελεί ο Ντανινίδης, δυνατό σουτ του Γκούντα και 4-2!

Στο 87ο λεπτό ο Μουρατίδης έκανε την κεφάλια - πάσα στον πρώτο σκόρερ της ομάδας μας Δημήτρη Γκούντα, ο οποίος έδωσε διαστάσεις θριάμβου στον αγώνα και έγραψε το 5-2!!!

ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΛΟΓΙΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΤΗΣ ΟΜΑΔΑΣ ΠΟΥ ΘΥΜΙΖΕΙ ΑΛΛΕΣ ΕΠΟΧΕΣ ΚΑΙ ΑΓΚΑΛΙΑΖΕΙ ΕΜΠΡΑΚΤΑ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΝΕΑ ΠΑΡΕΑ - ΟΜΑΔΑ!!!

Ευχαριστούμε θερμά σύσσωμη την ομάδα της Κριθιάς που μας τίμησε με την παρουσία της καθόλη την διάρκεια του αγώνα!