Σελίδες

Κυριακή 14 Απριλίου 2024

ΑΠΕ Λαγκαδά : Κέρδισε τον Απόλλων Ζαγκλιβερίου 1-2 , πρωταθλήτρια στη Γ' Κατηγορία ..

Η χρονιά έκλεισε με τον καλύτερο τρόπο μετά την νίκη επι του Απόλλων Ζαγκλιβερίου με 1-2 (1-1 ημίχρονο). Σε έναν αγώνα που δόθηκε χρόνος συμμετοχής σε αρκετά νέα παιδιά!
Το σκορ άνοιξε στο 10’ ο Μουρατίδης όταν ευστόχησε από πλεονεκτική θέση μετά από όμορφη ενέργεια του Τριανταφυλλίδη.
Χαμένο πέναλτι για το Ζαγκλιβέρι στο 12’.
3 λεπτά αργότερα στο 15ο λεπτό, μακρινή οβίδα του Δανά η μπάλα στο κάθετο δοκάρι.
38ο λεπτό και ο Απόλλων φτάνει στην ισοφάριση μετά από εύστοχη εκτέλεση σε τετ α τετ του Μούτσα.
57ο λεπτό όμορφο τελείωμα εκτός περιοχής του Μουρατίδη, δεύτερο δοκάρι για την ομάδα μας.
Στο 76’ από σκόρερ μετατράπηκε σε δημιουργός ο Μουρατίδης όταν με κεφάλια πάρε βάλε έστρωσε στον Καρυοφυλλίδη, ένα παιδί από τα τμήματα υποδομής της ομάδας μας, που από κοντά έγραψε το 1-2!
Ευχαριστούμε θερμά όλα τα παιδιά του Ζαγκλιβερίου για την άψογη φιλοξενία και τον φόρο τιμής που απέδωσαν στους πρωταθλητές μας, πριν την έναρξη του παιχνιδιού!
Ευχαριστούμε για πολλοστή φορά φέτος όλο τον κόσμο που ακολούθησε αυτή την ομάδα - παρέα για ακόμα μια φορά!
*Τις επόμενες ημέρες θα ακολουθήσει ανασκόπηση της φετινής χρονιάς, όπως και η ανάδειξη του φετινού MVP της ομάδας μας.
**Συγχαρητήρια τόσο στην ομάδα της Γερακαρούς για την άνοδο, όσο και στην ομάδα της Κριθιάς, για αυτό το πολύ ενδιαφέρον πρωτάθλημα που κρίθηκε πραγματικά στις λεπτομέρειες.
Συγχαρητήρια επίσης, σε όλες τις ομάδες του ομίλου για το ευ αγωνίζεσθαι καθόλη την διάρκεια της σεζόν. Να ευχηθούμε καλό καλοκαίρι σε όλους και με υγεία την νέα σεζόν!