Σελίδες

Κυριακή 3 Μαρτίου 2024

ΑΠΕ Λαγκαδά : Απολαμβάνει την μοναξιά της κορυφής , 2-1 τον Ελλήσποντο Ν. Μαδύτου

Η ΑΠΕ Λαγκαδά απολαμβάνει τη μοναξιά της κορυφής με 37 βαθμούς στο πρωτάθλημα της Γ' Κατηγορίας στον όμιλο της Επαρχίας Λαγκαδά .

Επόμενη αγωνιστική με ΠΑΣ Λευκοχωρίου

Δια πυρός και σιδήρου!

Την νίκη πήρε η ομάδα μας σήμερα με 2-1 (1-1 ημίχρονο) επί του Ελλήσποντου Μαδύτου.

Σε κακή μέρα βρέθηκε η ομάδα μας, παρόλα αυτά κατάφερε να πάρει το τρίποντο και να παραμείνει στην κορυφή της βαθμολογίας.

Στο 18ο λεπτό σέντρα του Παπαναστασίου από στημένη μπάλα, δυνατή κεφάλια του Ανδρεάδη και 1-0.

44ο λεπτό κεφάλια του Δανά η μπάλα σταμάτησε στο δοκάρι.

45ο λεπτό χέρι του Καφανταρίδη και καταλογισμός πέναλτι, ο παίκτης της Μαδύτου με ωραία εκτέλεση ισοφάρισε σε 1-1.

Φτάσαμε στο 89ο λεπτό, εκτέλεση κόρνερ του Παπαναστασίου, γυριστή κεφάλια του Γκούντα και ήρθε η εξιλέωση του Καφανταρίδη που από κοντά έγραψε το 2-1.

Στο 90+3’ αποβλήθηκε ο Παπαναστασίου με δεύτερη κίτρινη κάρτα για φάουλ στο κέντρο του γηπέδου.

Ευχαριστούμε πολύ τον κόσμο που μας στήριξε ακόμα μια φορά και την ομάδα της Μαδύτου που μας τίμησε με την παρουσία της!